Statystyki drużyny

Aktualności

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić...

• autor: kiero88, 2010-11-06 20:41

W rozegranym dzisiaj spotkaniu, pomiędzy 5 w tabeli MKS Mławianka Mława, a ostatnią drużyną w tabeli - Koroną HID Ostrołęka, nasza drużyna przegrała 0:2. Relacja poniżej

Bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej wrócili z wyprawy do Ostrołęki nasi piłkarze. Potwierdziła się niestety nasza "zasada" iż - w Ostrołęce, Mławie zawsze się ciężko grało. Nie inaczej było i tym razem. Dodatkowo w naszym składzie zabrakło pauzujących za kartki: Drzewieckiego, Michalaka oraz Walczaka. Jednak zanim spotkanie się rozpoczęło, należy wspomnieć, że boisko nie pomagało obydwu drużynom rozgrywać kombinacyjnej gry. Rzęsiste opady deszczu zamieniły boisko  w bajoro. Ciężko było utrzymać równowagę na boisku.  Początek spotkania to przewaga naszego zespołu. Utrzymywaliśmy się więcej przy piłce. W pierwszej połowie dogodnych sytuacji nie wykorzystał Artur Gawęda, który w sytuacji sam na sam strzelił trafił w boczną siatkę oraz kilka minut później jego strzał z 16 m obronił bramkarz, a dobitkę zablokował jeden z obrońców. Korona Ostrołęka sporadycznie atakowała i chaotycznie. Najczęściej zagrożenie pod bramką debiutującego Grzegorza Jabłonowskiego w ligowym meczu I zespołu MKS Mławianka Mława było po stałych fragmentach gry. W 45 min Jabłonowski wybija piłkę na środek boiska, tam przejmują ją Ostrołęczanie, który prowadzi ją do prawej strony i dośrodkowuje. Ku zaskoczeniu wszystkich, a przede wszystkim naszego bramkarza piłka wpadła mu za "kołnierz". Była to bramka bardzo przypadkowa.
Drugą połowę nasza drużyna zaczęła z większym animuszem, ale Korona ustawiła się mądrze na 20-25 m od swojej bramki i szukała swoich szans w kontratakach. Jednak w 55 min Bartosz Głowacki mógł wyrównać. Świetne podanie od Wróblewskiego, "Lary" dostaje piłkę na wolne pole i ma już przed sobą tylko bramkarza. Jednak jego strzał w krótki róg mija bramkę i bramkarza. W 77 min kontra Ostrołęczan. Prawy pomocnik Korony HID przedziera się prawą stroną, dośrodkowuje na długi słupek, na 6m, a tam najmniejszy na boisku zawodnik (wprowadzony 7 min wcześniej) zdobywa strzałem głową drugą bramkę dla Korony. W 90 min mogliśmy strzelić bramkę kontaktową, ale w zamieszaniu pod bramką gospodarzy zabrakło sprytu naszym zawodnikom i goalkeeper Korony wyłuskał piłkę. Chwilę później pan Jastrzębski z WS Siedlce zakończył spotkanie. Ogólnie można je podsumować następująco: My graliśmy, prowadziliśmy grę, Korona strzelała bramki. Niestety taki jest futbol. Jeśli się nie wykorzystuje swoich sytuacji, to one prędzej czy później zemszczą.