Statystyki drużyny

Aktualności

MKS lepszy do Startu

• autor: grzech29, 2010-04-16 20:31

W dzisiejszym sparingu, MKS Mława okazał się lepszy od Startu Działdowo. Podopieczni Pawła Taranowskiego zwyciężyli 5:1, a gole zdobyli Robert Butryn, Mariusz Walczak, Piotr Falencki, Sławomir Sieja i Piotra Króla.

Mecz kontrolny rozegrały także rezerwy, gracze Adama Kuligowskiego pokonali 2:1 GKS Strzegowo

Poniżej krótka relacja z meczu w Działdowie.

Spotkanie sędziował Maciej Mostek, sędzia I ligowy. Boisko w Działdowie mimo, że było bardzo twarde, to jest o 100% lepsze niż nasze. W porównaniu jeszcze do naszego boiska nie można nie stwierdzić, że aż się miło grało na takim placu.
Od samego początku meczu przewagę uzyskał nasz zespół i to on stwarzał groźne sytuacje pod bramką gości. Najlepszą sytuację na objęcie prowadzenia zmarnował Walczak, który w sytuacji sam na sam z miejscowym bramkarzem. Piłka po jego strzale odbiła się od nogi bramkarza i spadła na poprzeczkę. Gospodarze też starali się stworzyć groźną akcję, ale 90% ataków zatrzymywanych było na 30 m od bramki Michalak. Nieliczne dośrodkowania w pole karne, padały łupem Michalaka, albo obrońców. Groźnie pod bramką Startu było po rzutach rożnych. Pod koniec pierwszej połowy Walczak w kolejnej sytuacji sam na sam już się nie myli i pewnie strzela gola. Po stracie bramki Działdowianie (w barwach których grali Wróblewski i Pełkowski - wychowankowie MKS Mława) zaczynają śmielej atakować. Najpierw Michalak dobrze się zachowuje na przed polu, a następnie pewnie broni strzał z rzutu wolnego. Pierwsza połowa: 1:0 dla MKS Mława

W drugiej połowie obydwaj trenerzy dokonali kilku zmian. Miało to odzwierciedlenie w poczynaniach na boisku. Pierwsze 10 - 15 min to troszkę chaos w naszej drużynie. Gospodarze starali się to wykorzystać. Najpierw strzał z 25m broni Weselak, ale z rzutu wolnego z odległości 18m już pada gol wyrównujący. Kilka chwil później na stadionie pojawia się kilkuosobowa grupa kibiców z Mławy.  MKS Mława po stracie bramki szybko się otrząsnął. Nieudana pułapka offsajdowa i Falencki zdobywa gola na 2:1. Wcześniej Piotrowski nie wykorzystuje dogodnej sytuacji. Kilka minut po zdobyciu drugiego gola, indywidualna akcja Butryn, który strzałem z 16 m zdobywa trzeciego gola. Nasi zawodnicy poszli za ciosem i kapitalny strzał Sieji z ok 30 m wpada pod poprzeczkę. Już pod sam koniec spotkania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę wybijają obrońcy na 20m, a tam dopada do niej Król i mocnym strzałem z wolej zdobywa 5 gola. Do końca spotkania wynik się nie zmienił. 5:1 dla MKS Mława.