Mławianka Mława wygrywa Turniej Świąteczny!

• autor: mlawiankamlawa, 2015-12-21 16:17

W niedzielę 20 grudnia na Mławskiej Hali Sportowej odbył się ogólnopolski Turniej Świąteczny o Puchar Starosty Powiatu Mławskiego chłopców z rocznika 2005.

Do rywalizacji w zmaganiach przystąpiło 12 drużyn, które reprezentowały aż 4 województwa: mazowieckie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie i podlaskie. Na parkiecie zobaczyliśmy dwie drużyny Stomilu Olsztyn, MŁKS Łomżę, dwie drużyny Włókniarza Toruń, FS Ciechanów, Koronę Szydłowo, Kadrę COOZPN, MKS Ciechanów, Wkrę Działdowo oraz dwie drużyny Mławianki Mława. Rywalizację rozpoczęto od fazy grupowej, później grano systemem pucharowych. W całym turnieju rozegranych zostało łącznie aż 28 meczów. Najlepsza tego dnia okazała się pierwsza drużyna Mławianki. Podopieczni trenera Macieja Mostka w finale po świetnym meczu pokonali po rzutach karnych Kadrę Ciechanowsko-Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej 2:1. W regulaminowym czasie gry padł remis 3:3. Na najniższym stopniu podium znalazła się drużyna MŁKS Łomża, która w meczu o trzecie miejsce wygrała 1:0 ze Stomilem Olsztyn.

Bardzo dobrze tego dnia wypadła również druga drużyna Mławianki. Nasi zawodnicy w fazie grupowej rozgromili drugą drużynę Stomilu Olsztyn 8:0. Pięć bramek w tym spotkaniu zdobył będący w wysokiej formie Dominik Olszewski. Mławianka II była o krok od awansu do półfinału turnieju, jednak po bardzo dobrym meczu pechowo uległa w ćwierćfinale MŁKS Łomża 0:1, tracąc bramkę na 5 sekund przed końcowym gwizdkiem. Kilkoma świetnymi interwencjami popisał się w tym meczu Stanisław Zgiep. Mławianka II zakończyła ostatecznie zmagania na miejscu 8.

Najlepszym strzelcem turnieju z dorobkiem 8 bramek został zawodnik Mławianki Mateusz Powązka. Do Mławianki powędrowała również nagroda dla najlepszego bramkarza, którą zgarnął Nikolas Kołomański. Zawodnikiem turnieju wybrano Kamila Ausfelda z Kadry COOZPN. Ponadto wyróżnienia za swoją postawę otrzymali Stanisław Zgiep i Dominik Olszewski – najlepsi zawodnicy drugiej drużyny Mławianki.

Faza grupowa

Mławianka Mława I – Włókniarz Toruń II 6:1 (Wiktor Bryks x2, Mateusz Powązka x2, Alan Nowakowski, Adrian Jastrzębski)

Mławianka Mława I – FS Ciechanów 1:1 (Mateusz Powązka)

Mławianka Mława II – Kadra COOZPN 0:5