Sportowy Dzień Dziecka za nami

• autor: mlawiankamlawa, 2015-06-01 11:10

W minioną sobotę na Stadionie Miejskim w Mławie odbył się Sportowy Dzień Dziecka. Impreza zorganizowana z myślą o najmłodszych przyciągnęła kilkaset dzieci oraz ich rodziców.

Wydarzenie rozpoczęło się od pokazowych treningów lokalnych klubów sportowych. Swoje umiejętności zaprezentowali wychowankowie Akademii z rocznika 2007, trenujący pod okiem Huberta Lemanka. W kolejnej części imprezy dzieci uczestniczyły w licznych grach i zabawach sprawnościowych. Odbył się również konkurs wiedzy o mławskim sporcie, w którym główną nagrodą była książka „Historia sportu mławskiego 1929-2011”, którą podpisał obecny tego dnia autor – Janusz Grochowski. Uczestnicy Sportowego Dnia Dziecka mogli korzystać z licznych atrakcji, takich jak grill, dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, basen czy balony. Klub prowadził tego dnia także nabór do Akademii Piłkarskiej Mławianki Mława.

Na zakończenie odbył się mecz o Mistrzostwo Ligi Mazowieckiej pomiędzy Mławianką Mława a Wisłą Płock. Nasi Juniorzy Młodsi pokonali rywali 2:1.

Miejski Klub Sportowy „Mławianka” Mława pragnie serdecznie podziękować współorganizatorom imprezy: Urzędowi Miasta Mława, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Mławie oraz Klubowi Sportowemu Zawkrze Mława. Dziękujemy również licznej grupie wolontariuszy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także wszystkim sponsorom.

Legia Warszawa (ME) - MKS Mława (sparing, kw)