Statystyki drużyny

Aktualności

Wygrana w pierwszym sparingu

• autor: mlawiankamlawa, 2014-07-21 08:43

Po dwóch tygodniach treningów piłkarze Mławianki rozegrali premierowy sparing. W Morągu zmierzyli się z miejscowym Huraganem, występującym na co dzień w trzeciej lidze. Po zaciętym meczu nasza drużyna zwyciężyła 3:2.

W wyjściowym składzie trener Adam Kuligowski wystawił Michała Michalaka, Ando Galstyana, Pawła Drzewieckiego, Roberta Wróblewskiego, Emila Brzozowskiego, Tomasza Chądzyńskiego (testowany gracz), Szymona Masiaka, Jakuba Wróblewskiego, Daniela Orzechowskiego, Mariusza Kopeckiego oraz Artura Gawędę. Po zmianie stron na boisku pojawili się ponadto Mateusz Kubik, Rafał Brzozowski, Marcin Dziubiński, Michał Stryjewski, Mateusz Stryjewski, Adrian Pydyn, Piotr Król oraz Adrian Breński.

Pierwsza połowa przyniosła aż cztery gole. Mławianie wychodzili dwukrotnie na prowadzenie, ale za każdym razem gospodarze zdołali wyrównać. Pierwsza bramka dla Mławy padła po kontrataku, gdzie precyzyjnym uderzeniem popisał się Orzechowski. Z kolei drugiego gola strzelił z rzutu karnego Jakub Wróblewski. Arbiter podyktował jedenastkę, po tym jak jeden z obrońców Huragana zatrzymał ręką uderzenie Mariusza Kopeckiego.

Decydujący cios Mławianka zadała w 68. minucie. Mateusz Stryjewski ograł na skrzydle jednego z obrońców, po czym wyłożył piłkę idealnie pod nogi Orzechowskiego. Ten popisał się skutecznym uderzeniem, ustalając końcowy wynik spotkania.