Statystyki drużyny

Aktualności

Ostatni mecz w sezonie na remis

• autor: mlawiankamlawa, 2014-06-22 11:05

W ostatnim meczu ligowym kończącym sezon 2013/2014 Mławianka Mława zremisowała na wyjeździe w Ciechanowie z tamtejszym MKSem  1:1 (0:0).

Spotkanie w Ciechanowie nie stało na najwyższym poziomie. Momentami można było odnieść wrażenie, że piłkarze obydwu zespołów są już myślami na urlopach. W pierwszej części gry najgroźniejszą sytuację Mławianka stworzyła po strzale z dystansu Daniela Orzechowskiego. Bramkarz MKS-u z trudem, ale zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Próby gospodarzy kończyły się albo na bloku defensywnym, albo pewnie broniącym Mateuszu Kubiku.

Tuż po przerwie mławianie rozegrali najlepszy fragment meczu. W 47 minucie ponownie Orzechowski uderzył z dystansu, ale tym razem golkiperowi w sukurs przyszła poprzeczka. Dwie minuty później Rafała Olszewskiego nic już nie uratowało. Po szybkiej kontrze Artur Gawęda zagrał wzdłuż bramki do Mariusza Walczaka, który mógł skierować piłkę do pustej bramki. Radość z prowadzenia w obozie z Mławy nie trwała długo. W 52 minucie przypomniał o sobie najskuteczniejszy zawodnik MKS-u w tym sezonie, Damian Matusiak, który strzelił swoją 21 bramkę w bieżących rozgrywkach. W końcówce jeszcze raz bezskutecznie bramkarza ciechanowian próbował pokonać Orzechowski. Remis wywalczony na wyjeździe pozwolił utrzymać Mławiance czwartą lokatę.

MKS CIECHANÓW - MŁAWIANKA MŁAWA 1:1