Statystyki drużyny

Aktualności

Mławianka - Wkra Żuromin 4:0

• autor: mlawiankamlawa, 2014-06-01 15:35

Derby Ziemi Zawkrzeńskiej pomiędzy drużynami Mławianki Mława i Wkry Żuromin, zakończyło się wynikiem 4:0. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Dziubiński, Gawęda, Emil Brzozowski, oraz Marcin Tomczak z rzutu karnego.

W zespole Wkry wystąpiło dwóch wychowanków mławskiego klubu: Piotr Melchinkiewicz i Piotr Falencki. To nie koniec mławskich śladów w ekipie z Żuromina. Szkoleniowiec gości to Zbigniew Cytryniak, w przeszłości przez kilka miesięcy trener zespołu z Mławy. Wśród jego ówczesnych podopiecznych był m.in. aktualny opiekun Mławianki Adam Kuligowski, wówczas występujący regularnie na pozycji środkowego obrońcy,

Pierwszy gol w w derbowym pojedynku padł w 7. minucie. Przemysław Radziszewski zagrał idealnie do Artura Gawędy, a ten po wymanewrowaniu bramkarza posłał piłkę do pustej bramki. Goście mogli wyrównać parę chwil później – Melchinkiewicz próbował przelobować Michała Michalaka, ale w porę z asekuracją zdążył Rafał Brzozowski. Nasz obrońca zatrzymał piłkę, stojący już na linii

W końcówce gospodarze podwyższyli prowadzenie. Kolejne zagranie od Radziszewskiego tym razem wykorzystał Marcin Dziubiński. Goli w pierwszej połowie mogło być znacznie więcej. Dwóch okazji nie wykorzystał Marcin Tomczak. To samo stało się udziałem Melchinkiewicza, ponadto uderzenie Bartosza Laskowskiego zablokował niezwykle ofiarnie interweniujący Rafał Brzozowski.

W drugiej połowie mławianie przypieczętowali swoją wygraną. W 62. minucie trzecią asystę meczu zaliczył Radziszewski, tym razem jego podanie wykorzystał Emil Brzozowski. Natomiast wygraną naszego zespołu przypieczętował Tomczak. Strzelił z rzutu karnego, podyktowanego za faul na sobie samym.

W sobotę 7 czerwca Mławianka zmierzy się na wyjeździe z Błękitnymi Raciąż. Początek godz. 17.

MKS Mławianka Mława – Wkra Żuromin 4:0 (2:0)

Mława: Michalak - Radziszewski, R. Brzozowski, Drzewiecki, E. Brzozowski, (62. Majewski) Król, Łukaszewski, Galstyan (65. Walczak), Dziubiński (50. Masiak), Tomczak (75. Orzechowski), Gawęda.