MŁAWIANKA MA 90 LAT

• autor: mlawiankamlawa, 2013-09-14 12:06

MKS Mławianka Mława obchodził uroczysty jubileusz 90-lecia powstania. W ten wyjątkowy dzień na zaproszenie Burmistrza Miasta Mława oraz obecnego Zarządu Klubu spotkali się ludzie, którzy tworzyli, tworzą i tworzyć będą jego historię.
Uroczystości rozpoczęły się w Kościele Parafii Świętej Rodziny gdzie odbyła się msza święta za zmarłych trenerów oraz zawodników Mławianki. Następnie uroczystości przeniosły się na stadion MOSiR w Mławie, a poprowadził je Pan Arkadiusz Dłubisz. Były władze samorządowe miasta z Panem Burmistrzem Sławomirem Kowalewskim oraz powiatu z Panem Starostą Włodzimierzem Wojnarowskim, przedstawiciele PZPN, MZPN i C-OOZPN, dyrektorzy i kierownicy mławskich szkół i obiektów sportowych, dawni Prezesi MKS Mławianka, Prezesi zaprzyjaźnionych klubów, sponsorzy, działacze, kibice, trenerzy oraz wszyscy byli i obecnie grający zawodnicy mławskich drużyn.

Po powitaniu przybyłych na uroczystości gości Pan Grzegorz Morawski przedstawił historię Klubu. Okolicznościowymi statuetkami oraz odznaczeniami uhonorowano ludzi, którzy swoim zaangażowaniem i postawą przyczynili się do tego, że Klub istnieje, rozwija się dla dobra piłkarstwa w Mławie, Okręgu oraz Mazowszu.

Po oficjalnej części, na stadionie miejskim rozegrano towarzyski mecz pomiędzy byłymi zawodnikami Mławianki , a I zespołem. Wynikiem 5-4 zwycięsko wyszedł I zespół Mławianki.

W drużynie byłych zawodników Mławianki zagrali: MARIUSZ KAUER, WIKTOR PEŁKOWSKI, MARIUSZ AFANASJEW, JAROSŁAW I ROMAN WRZESZCZYŃSCY, MAREK SZYMCZAK, CEZARY GOLIASZ, MIROSŁAW STRZELEC, MARIUSZ KOŁAKOWSKI, KRZYSZTOF BUTRYN, WIESŁAW PYDYN, TOMASZ ŁUKASIAK, PAWEŁ TARANOWSKI, ANDRZEJ KARPIŃSKI, JAROSŁAW SZMYT, MIROSŁAW SADZA, ADAM KULIGOWSKI, MAREK LUDWICZAK, SŁAWOMIR GOŁĘBIEWSKI, RAFAŁ MARKIEWICZ.

Po meczu wszyscy goście udali się na gorący posiłek w sali olimpijka.

MKS Mława - MKS Ciechanów (s. 09-10, Grzegorz Przybyłowski)

dzisiaj: 10644, wczoraj: 20890