1:1 z drugoligowcem

• autor: grzech, 2010-02-06 15:59

Dziś pierwsza drużyna MKS-u Mława rozegrała drugi mecz kontrolny. W Łowiczu zmierzyła się z miejscowym Pelikanem, występującym na codzień w drugiej lidze. Spotkanie nie przyniosło rozstrzygnięcia, padł remis 1:1. Gola dla mławian zdobył Tomasz Leszczyński, skutecznie egzekwując rzut wolny. Więcej poniżej.

Początek spotkania to wzajemne badanie się. Żadna drużyna nie zaryzykowała od początku otwartej gry. Pierwszą groźną sytuację stworzyli gospodarze, ale strzał sprzed pola karnego minął bramkę MKS-u. Kolejną groźną sytuację ponownie stworzyli gracze Pelikana, ale nasz bramkarz "przeczytał" zagranie i uprzedzi napastnika. W 22 min tracimy gola. Strata piłki w środku pola, przegranie na prawą stronę, ostre dośrodkowanie na 6m i pomocnik Pelikana delikatnie zmienia tor lotu piłki, a ta wpadła do siatki drużyny MKS Mława. Od tego momentu zaczęliśmy grać mniej bojaźliwie. W 32 min faulowany około 25 m przed polem karnym Pelikana jest Bartek Głowacki. Do piłki podchodzi Tomek Leszczyński. Bardzo ładnym rogalem obok muru zdobywa wyrównującą bramkę. Strata bramki wyraźnie podrażniła zespół z Łowicza. Chcieli szybko strzelić gola dającego im prowadzenie, ale zabrakło im szczęścia, które nam sprzyjało. Akcja lewą stroną, zejście do linii pola karnego, mocno bite dośrodkowanie na 5m, piłka mija napastnika Łowiczan, ale... trafia w naszego zawodnika, piłka spada prosto pod nogi gracza gospodarzy, ten trafia piłką w słupek, ponownie wraca ona do Łowiczanina, a ten strzela prosto w Weselaka. Mieliśmy w tej sytuacji sporo szczęścia. Do końca pierwszej połowy nic się nie zmieniło.

Po przerwie na boisku pojawił się jeden z dwóch debiutantów w MKS Mława - bramkarz Grzesiek Jabłonowski. Trzeba przyznać, że debiut wypadł okazale. Już na samym początku drugiej połowy broni groźny strzał z 11m. Większą część drugiej połowy graliśmy defensywnie. Nie wiele było z naszej strony akcji ofensywnych. W 67min tracimy bramkę. Kolejne ostre dośrodkowanie z boku pola karnego, zamyka tą akcję prawy pomocnik Pelikana,  ale sędzia dopatruje się spalonego. Kilka minut później z 30m strzela czarnoskóry piłkarz Pelikana, ale świetną interwencją popisuje się Jabłonowski, przenosząc końcami palców piłkę nad poprzeczką. Ostatnie 10 min to już nasza przewaga w ataku. Szansę na zdobycie gola miał Gawęda, ale piłka po podaniu Falenckiego jest minimalnie za mocna. Z dystansu strzelali: Drzewiecki i Orłowski, ale bez pozytywnego rezultatu.
Sparing z Pelikanem Łowicz był bardzo dobrym sprawdzianem dla naszej drużyny. Mimo, że Łowiczanie grają o dwie klasy wyżej, to nie prezentowaliśmy się gorzej. Momentami byliśmy nawet lepsi. Z przebiegu spotkania remis jest w miarę sprawiedliwym wynikiem.

Kolejne spotkanie nasza drużyna rozegra w środę w Nidzicy, gdzie rozegra sparing z tamtejszym Startem.

Pelikan Łowicz: Jędrzejewski (46' Sabela) -  Marcinkiewicz (46' Mitrowski), Szymura, Brodecki (46' Gawlik), Krysiński (46' Krzysztoporski) - Mordzakowski (60' Domińczak), Gamla (46' Sanni), Chmiel (46' Łochowski), Bolimowski (46' Janczarek), Bryk (70' Kosiorek), Zaremba (46' Koźmiński).

MKS Mława
1. Weselak Jakub  zmiana 46" Jabłonowski Grzegorz
2. Drzewiecki Paweł  zmiana 85" Miszczyński Kamil
3. Król Piotr
4. Leszczyński Tomasz
5. Rogowski Piotr    Kamil Rutkowski
6. Piotrowski Mateusz  zmiana 75" Damian Orłowski
7. Osiecki Krzysztof
8. Głowacki Bartosz  zmiana 75" Gawęda Artur
9. Falencki Piotr  zmiana 46" Wróblewski Jakub
10. Dziubiński Marcin  zmiana 60" Falencki Piotr
11. Walczak Mariusz  zmiana 80" Kamil Rutkowski

autor: ~anonim 2010-02-06 16:15:06

avatar no to ładnie chłopaki ;)

autor: ~kibic 2010-02-06 16:15:13

avatar brawo chlopaki jak chcecie to potrawicie aby tak dalej

autor: ~asd 2010-02-06 19:16:33

avatar www.kspelikan.lowicz.pl/content/view/644 /13/

autor: ~KadolMks 2010-02-06 19:26:31

avatar Weselak - Rogowski, Król, Leszczyński, Drzewicki - Głowacki, Piotrowski, Osiecki, Dziubiński - Walczak, Falencki. -skład wyjsciowy

Bramki:

1:0 - Mordzakowski 23'

1:1 - Leszczyński 34'Pelikan był drużyną lepszą i przeważali na boisku, ale nie potraili poważnie zagrozić bramce Mławianki.-Tak pisze na stronie Łowicza

autor: ~Danie(L) 2010-02-06 19:58:09

avatar co z tego ze byli lepsi , skoro tak pisza , jak wynik mowi co innego :) . Bardzo dobrze chłopacy:)

autor: ~kadolMks 2010-02-06 21:19:12

Najwazniejsze za Mławianka gra jak nalezy:)

autor: ~MKS 2010-02-08 00:18:24

avatar a po starcie z kim gramy sparing?

autor: ~anonim 2010-02-08 10:32:25

avatar a co z michalem wykuruje sie do ligi bo slyszalem ze mial zabieg

autor: ~zapraszamy 2010-02-08 16:27:46

avatar Zapraszamy na portal o czwartoligowcach: www.4liga.dbv.pl - Żródło informacji o klubach IV ligowych!

MKS Mława - Wkra Żuromin (7 kwietnia, Grzegorz Przybyłowski)