MKS "MŁAWIANKA" MŁAWA - strona oficjalna

Strona klubowa

MIASTO MŁAWA

AKADEMIA PIŁKARSKA

HYDRO-MAX

 

FABISIAK PRZEWOZY

Statystyki drużyny

Aktualności

Wywiad z Pawłem Taranowskim

  • autor: kiero88, 2009-11-30 23:56
Zapraszam do zapoznania się z wywiadem jakiego udzielił Paweł Taranowski.

J.W.:Jesteśmy po rundzie jesiennej sezonu 200 9 / 2010. Zacznijmy jednak od początku. Jak pana trenera zdaniem wypadły przygotowania do tego sezonu? Był pan zadowolony z okresu przedsezonowego?

 

P.T.:Kiedy rozpoczynałem pracę w klubie na początku lipca, sytuacja kadrowa nie wyglądała zachęcająco. Kilku  doświadczonych zawodników szukało innego klubu. Ostatecznie   postanowili zostać w Mławie i pomóc młodszym kolegom. Oczywiście te zawirowania miały wpływ na przygotowania zespołu do rozgrywek ligowych. Ze względu na brak pieniędzy  zespół nie mógł wyjechać nawet na krótkie zgrupowanie. Tak więc nie była to komfortowa sytuacja. Mogę być zadowolony z podejścia zawodników do treningów. Wszyscy byli zaangażowani na 100%

 

J.W.:W trakcie rundy przydarzyły się dwie przykre dla kibiców i nie tylko porażki. Z Ursusem 0:7 oraz w meczu derbowym z MKS Ciechanów.  Dla pana to były chyba jedne z najwyższych porażek w karierze trenerskiej? Były jakieś chwile zwątpienia po tych meczach?

 

P.T.:Do tych dwóch meczy podchodzę z wielką pokorą. Mecz z Ursusem, to mecz w którym nam nic nie wychodziło, brakowało dosłownie każdego elementu gry w piłkę nożną: szybkości, techniki, gry taktycznej i woli walki. W tym dniu Ursus był od nas dużo lepszy.

Mecz z Ciechanowem to dwa oblicza zespołu. Do 60 min kontrolowaliśmy mecz, brakowało tylko postawienia przysłowiowej kropki nad „i ”. Po stracie bramki wszystkie założenia taktyczne „runęły w gruz” , a na boisku zabrakło lidera, który potrafiłby poukładać grę.

Te mecze były dla mnie i dla zespołu wielkim ciosem. Myślę, że każdy trener i zawodnik po takim występie ma sobie dużo do zarzucenia i ciężko znaleźć motywacje do dalszej pracy.
Z tych występów każdy wyciągnął odpowiednie wnioski  i  w kolejnych meczach nie popełnialiśmy tych samych błędów.   

 

J.W.:Zajęcie drugiego miejsca to niewątpliwie sukces . Czy przed sezonem spodziewał się pan, że nasza drużyna, kierowana przez pana zajmie 2 miejsce po rundzie jesiennej ze stratą tylko dwóch punktów do lidera Ursusa Warszawa?

 

P.T.:Przed rozpoczęciem rozgrywek  powiedziałem, że  jeżeli chcemy się liczyć w walce o awans to po rundzie jesiennej  musimy  być w  pierwszej trójce, ze stratą maksymalnie 2-3 punktów  do lidera. Tak więc cel udało się zrealizować. Ja nie nazywałbym tego sukcesem, tylko małym kroczkiem w dążeniu do głównego celu. Nie będzie to łatwa droga bo wpływ na to ma dużo innych elementów, nie tylko sportowych.

 

J.W.:Objawieniem tej rundy zdaniem wielu kibiców była postawa klubu MKS Przasnysz. Spodziewał się pan, że rywal za miedzy będzie aż tak aktywny w walce o prymat w IV lidze?

 

P.T.:MKS Przasnysz to solidna drużyna. W podobnym składzie grają już kilka lat. Zespół prowadzi doświadczony trener, który  potrafi  ich dobrze „poukładać”. Miasto bardzo pomaga klubowi więc i organizacyjnie wygląda to nieźle. Tak więc nie jestem zdziwiony dobrą postawą zespołu z Przasnysza.


J.W.:Ta runda była również okresem w którym poznawał się z członkami zarządu. Jak układała się pana praca na linii trener – zarząd?

 

P.T.:Myślę, że wszystko działa tak jak powinno. Każdy wykonuje swoją pracę .Dużo decyzji podejmujemy wspólnie, kierując się zawsze dobrem Klubu. Niestety ciągle brakuje pieniędzy na finansowanie I drużyny. Jest jeszcze dużo do zrobienia, aby klub funkcjonował  na dobrym poziomie.

 

J.W.:Wielu kibiców przed tym sezonem chciało, aby klub za cel na najbliższy sezon postawił sobie walkę o awans. Po rundzie jesienniej, w której zajmujemy drugie miejsce po cichu możemy liczyć, że ten cel może zostać zrealizowany. Jakie jest pana zdanie na ten temat?

 

P.T.:Po rundzie jesiennej mamy dobrą pozycję wyjściową, aby walczyć o miejsce premiowane awansem. Myślę, że drużyna „podejmie rękawice” i stanie do walki. Ja także będę robił wszystko, aby im w tym pomóc. Niestety w Mławie jest wielkie „ciśnienie” na awans, ale mało ludzi  którzy chcieliby w tym pomóc. Taki cel generuje sporo kosztów.  W okresie zimowym zespół powinien wyjechać na przyzwoite zgrupowanie, dochodzą koszty  wynajęcia hali sportowej, siłowni, wyjazdy na mecze kontrolne. Jest szansa na awans, ale  trzeba Klubowi trochę pomóc. Wszyscy mówią o awansie, ale jakoś mało rąk do pracy. Będziemy się starać ale czy to wystarczy?

 

J.W.:Przed rozpoczęciem sezonu zadałem panu pytanie: „Jaki przede wszystkim cel stawia pan przed samym sobą?” Czy chociaż jakaś część została zrealizowana w tej rundzie?

 

P.T.:Jednym z moich celów było zaszczepienie w drużynie woli walki od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. Aby  każdy zawodnik czuł się częścią  kolektywu, który w każdym meczu dąży do zwycięstwa. Myślę, że pewne elementy mojej filozofii drużyna przyjęła. Oczywiście zaraz ktoś wytknie mi mecz z Ursusem i Ciechanowem. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi  i musimy walczyć ze swoimi słabościami i błędami. Kto ma mniej słabości  i popełnia mniej błędów jest lepszym człowiekiem (lepszym trenerem , lepszym zawodnikiem).

 

J.W.:Przed sezonem do kadry I zespołu zostali włączeni zawodnicy z II zespołu. Konkretnie mówię tutaj o Mateuszu Piotrowskim i Marcinie Dziubińskim.  Przez całą rundę mógł ich pan bacznie obserwować.  Proszę powiedzieć czy spełnili pana oczekiwania w jakimś stopniu?

 

P.T.:Marcin i Mateusz to ciekawi zawodnicy. Brakuje im trochę ogrania  i pewności siebie. Są to młodzi zawodnicy i trzeba im dawać więcej szans do gry. Niestety przez całą rundę nie utrzymywali równej formy więc grali sporadycznie. Początek rundy w wykonaniu Marcina był lepszy i to on  dostawał więcej szans gry. Mateusz błysnął formą w końcówce rundy i udało mu się zdobyć premierową bramkę w IV lidze. Obaj są perspektywicznymi  zawodnikami . Jeśli będą solidnie trenować  to już niedługo mogą stać się podstawowymi zawodnikami pierwszego zespołu. W okresie zimowym będę chciał dać szansę innym młodym zawodnikom, występującym obecnie w drugim zespole i juniorach.


J.W.:W kadrze I zespołu oprócz wyżej wspomnianych zawodników nie zaszły zbyt istotne zmiany. Wszyscy zawodnicy, którzy występowali w poprzednim sezonie dalej reprezentują barwy naszego klubu. Czy ktoś z kadry I zespołu zaskoczył pana pozytywnie? Proszę również powiedzieć czy któryś z zawodników nie spełnił pana oczekiwań?

 

P.T.:Jest kilku zawodników, którzy  grali przez całą rundę na dobrym wysokim poziomie. Nie będę teraz wymieniał nazwisk bo chwalić trzeba cały zespół.  Jeśli ktoś nie spełniał moich oczekiwań to po prostu siedział „na ławce”.

 

J.W.:Gdyby to od pana zależało jaką formację wzmocniłby pan w pierwszej kolejności? Czy widzi pan jakieś braki w innych formacjach?

 

P.T.:Jeśli chodzi o wzmocnienia to w zespole widziałbym jeszcze trzech piłkarzy: bramkarza, środkowego pomocnika i napastnika

 

J.W.:Jak układała się pańska praca między trenerem II zespołu Adamem Kuligowskim oraz Sławkiem Bartnickim? Jest pan zadowolonych z ich pracy?

 

P.T.:Ze Sławkiem współpracowałem już wcześniej będąc w „Wieczfniance”,  więc znamy się bardzo dobrze. Prowadzi  zajęcia z bramkarzami. Często rozmawiamy na temat  ich dyspozycji, wymieniamy się poglądami.

Z  Adamem często dyskutujemy nad postępami młodych piłkarzy występującymi w MKS II.

Nasze poglądy często się pokrywają, więc myślę że wszystko jest w jak najlepszym porządku.

 

J.W.:Proszę powiedzieć jak będą wyglądały przygotowania naszego zespołu do rundy wiosennej sezony 2009 / 2010. Kiedy nasi piłkarze zaczynają przygotowania? Czy w planach jest obóz piłkarski?

 

P.T.:Plan ramowy jest następujący:

11-01  do 20-01 treningi w Mławie na hali, w siłowni i w terenie.

Około 20 stycznia wyjazd na obóz????????????????????????

Od  28-01 zaczniemy serię meczy kontrolnych.

Niestety do dnia dzisiejszego nie wiem czy Klub będzie stać na zgrupowanie.


J.W.:Na koniec proszę powiedzieć czy chciałby pan coś przekazać naszym kibicom :-) 

P.T.:Dziękuję wszystkim tym, którzy nas wspierają i są zawsze z zespołem.

Kiedy ja występowałem na boisku Wasz doping powodował, że każdy zawodnik „dostawał skrzydeł ”. O takie kibicowanie proszę. W  Mławie jest  jeden klub – MKS Mława !!!

Na mławskim stadionie kibicujcie Mławie a nie Legii. Stadion to miejsce do tworzenia ciekawych spektakli sportowych. Tworzą  go zawodnicy i kibice. Nie wszyscy to rozumieją… niestety. Przychodzą na stadion, żeby sobie porozrabiać  i niszczą wizerunek Naszej  Mławianki. Dziękuje.

J.W.: Dziękuję również.

 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [1360]
 

autor: ~kibic 2009-12-02 13:29:36

avatar no szacunek trenerze! Legii tutaj sie nie kibicuje! TYLKO MŁAWIANKA!


autor: ~kibic 2009-12-03 15:50:30

avatar ciekawe kogo Pan Taranowski ściągnie do klubu


autor: ~anonim 2009-12-04 12:17:27

avatar najpierw to sie zastanowcie za co tu kogos sciagnac a nie takie bzdury gadacie.A do pomocy nie wielu sie garnie.


autor: ~anonim 2009-12-04 20:32:31

avatar Paweł ciśnij zarząd bo bramkarz , napastnik i pomocnik na gwałt są potrzebni......


autor: ~kibic 2009-12-05 11:39:35

avatar bramkarza mamy wisnie czy to prawda ze Perka i Mara nie bedą grali


autor: ~kibic 2009-12-05 22:22:11

avatar Perka to żadne osłabienie, raczej niewidoczne wzmocnienie :-)


autor: ~Kamil Perka 2009-12-10 02:47:09

avatar ja sie ciesze ze dla ciebie smieszny kibicu jest wzmocnieniem to ze ja juz nie bede grał, cała runde czytałem twoje inteligentne wypowiedzi na swoj temat, ani razu nie miales jaj by sie przedstawic. teraz masz szanse przyjsc, zajac moje miejsce i pokazac jaki z ciebie talent piłkarski, jak tak dobrze grasz jak piszesz o kims to kariera przed toba.


autor: ~e(L)pydynho9 2009-12-11 15:19:39

avatar Tak patrze na te wasze komentarze...Cwaniaki Interentowe;/Czepiacie sie zawodnikow m.in. Perki, Weselaka(mecz z Borutą), i innych  Chciałbym widziec na boisku  i wtedy zobaczyli bysmy jakimi byscie byli cwaniakami...;/Gram juz od kilku lat i wiem jaki wysiłek trzeba włożyc w piłke zeby grac..Można grac dobrze i źle, zalezy to od samopoczucia nieraz zdrowie na to nie pozwala nam piłkarzom a także forma. Przecierz taki np. Ronaldo nie gra cały czas dobrze, ma swoje wzloty i upadki.. Zapraszam na treningi i pokaż to co potrafisz...! ;/


autor: ~anonim 2009-12-19 21:40:15

avatar ciekawe kim będą Ci zapowiadani młodzieżowcy.....


Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

SPONSOR STRATEGICZNY


 

Reklama

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

SPONSOR

Ostatnie spotkanie

MKS Mławianka MławaBug Wyszków
MKS Mławianka Mława 4:1 Bug Wyszków
2017-06-17, 17:00:00
     
oceny zawodników »

OFICJALNY PARTNER

                                                                

ZAWKRZEŃSKI SPORT

SPONSOR

 

Wyniki

Ostatnia kolejka 38
Pogoń Grodzisk Mazowiecki 5:0 KS Ożarowianka Ożarów Mazowiecki
Czarni Węgrów 1:5 Dolcan Ząbki
Tęcza Łyse 0:3 Unia Warszawa
Mazovia Mińsk Mazowiecki 3:1 MKS Przasnysz
MKS Mławianka Mława 4:1 Bug Wyszków
Podlasie Sokołów Podlaski 4:2 Ostrovia Ostrów Mazowiecki
Błękitni Raciąż 0:3 KS Łomianki
Pogoń II Siedlce 0:1 Hutnik Warszawa
Delta Słupno 3:3 Bzura Chodaków Sochaczew
Wisła II Płock 0:5 MKS Ciechanów

REKLAMA

Losowa galeria

Autokar w barwach Mławianki
Ładowanie...

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 8 gości

dzisiaj: 53, wczoraj: 635
ogółem: 4 392 707

statystyki szczegółowe