Statystyki drużyny

Aktualności

4:0 z Koroną Szydłowo

• autor: grzech29, kiero88, 2009-08-08 21:54

W ostatnim sparingu przed inaguracją sezonu MKS Mława pokonał w pobliskim Szydłowie, miejscową Koronę 4:0. Trzy gole dla naszego zespołu zdobył Bartosz Głowacki. Jedną dołożył Mariusz Walczak, któremu notabene asystował Głowacki.

Od samego początku nas zespół miał przewagę. Widać było, że obydwie drużyny dzieli duża przepaść pod względem piłkarskim. Już na samym początku spotkania bramkę mógł zdobyć Walczak, ale Palewski źle podał mu i nie zdążył dostawić buta. Jednak co się odwlecze to nie uciecze mówi stare przysłowie. Kilka minut później nasz zespół wyprowadza kontrę, a strzałem z lewej nogi swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobywa Lary. Szydłowianie chcieli odpowiedzieć na ten cios zadany przez Mławian, ale na posterunku był Michalak, który bardzo pewnie wyłapywał bite mocno w pole karne piłki. Przed przerwą Mariusz Walczak jeszcze zdobył drugiego gola dla Mławian i taki wynik pozostał do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron nasza dominacja już nie podlegała żadnej dyskusji. Najpierw Bartek Głowacki (Lary) podwyższa wynik spotkania na 3:0, a następnie ten sam zawodnik pod koniec spotkania po pięknej wymianie podań: Falencki do Gawędy, a ten na 6m Głowackiemu, który pakuje piłkę pod poprzeczkę. Korona Szydłowo tak naprawdę starała się zaskoczyć Weselaka (wszedł po przerwie za Michalaka) strzałami z dystansu, ale nie miały one prawa wpaść.
W sobotę czeka nas pierwsze spotkanie. Miejmy nadzieję, że wynik będzie korzystny dla naszego teamu.

Skład

MKS Mława: Michalak (Weselak) - Palewski (Kosiorek), J. Rogowski, Brzozowski, Król (P. Rogowski), Drzewiecki, Perka, Sieja, Głowacki, Walczak (Falencki)

W meczu nie zagrali kontuzjowani Gołebiewski i Osiecki. Tomasza Leszczyńskiego zatrzymały sprawy zawodowe