Feralna trzynasta minuta

• autor: grzech29, 2009-05-17 10:11

Stołeczny Hutnik okazał się w tym sezonie przeszkodą nie do przejścia dla zawodników MKS-u. Jesienią jeszcze po wodzą Władysława Ciorocha polegli na własnym boisku 0:1. Podobny rezultat powtórzył się w sobotę, tyle tylko, że gospodarzami meczu byli warszawianie.

W ten sposób szansa awansu, która po ubiegłotygodniowym triumfie nad Sulejówkiem była jeszcze całkiem realna, oddaliła się chyba bezpowrotnie. Podopieczni Krzysztofa Szymańskiego stracili na dobre wiarę we własne umiejętności oraz w skuteczność taktyki preferowanej przez trenera. Gra z jedynym wysuniętym napastnikiem przyniosła na razie więcej rozczarowań niż powodów do radości.

Po wpadce z „hutnikami”, przewaga lidera z Siedlec nad Mławą urosła już do sześciu oczek. Strata może i nie duża, ale zważywszy na aktualną formę MKS-u i rychły koniec rozgrywek raczej nie odrobienia. Tym bardziej, że jak pokazał przebieg ostatniej kolejki, główni konkurenci przestali nam  „pomagać” i zaczęli zgodnie odnosić zwycięstwa.

Owszem, sobotni mecz nasi futboliści zaczęli nawet w miarę udanie – już w 40. sekundzie udało im się oddać celny strzał na bramkę konkurentów (Sławomir Sieja). Ale zamiast pójść za ciosem i objąć prowadzenie, w 13. minucie nadziali się na szybką kontrę gospodarzy. Przypominający raczej zawodnika sumo (duża nadwaga) niż piłkarza Marek Szymaniak przepchnął Jakuba Rogowskiego i popędził w kierunku stojącego między słupkami, Michała Michalaka. Nasz golkiper próbował interweniować, jednak wobec precyzyjnego strzału nie miał żadnych szans.

To ustawiło dalszy przebieg spotkania. Mławscy czwartoligowcy zostali zmuszeni do ataku pozycyjnego, co nigdy nie było ich mocną stroną. Owszem dogodnych sytuacji nie zabrakło, ale żadna z prób nie osiągnęła celu. Sieja pocelował z rzutu wolnego w poprzeczkę, główka starszego z braci Rogowski przeszła obok słupka, natomiast Mariusz Walczak trafił w końcówce spotkania wprost w nogi miejscowego bramkarza.

Wynik meczu

Hutnik Warszawa – MKS Mława 1:0 (1:0)

Bramka: Marek Szymaniak (13.)

Żółte kartki: P. Rogowski, H. Lemanek

Skład

MKS Mława: Michalak – Brzozowski (75. H. Lemanek), J. Rogowski, Leszczyński, Drzewiecki, Falencki, Sieja, Osiecki, Głowacki (60. Perka), P. Rogowski (60. Gawęda), Walczak

autor: ~kibic 2009-05-17 14:03:55

dziady

autor: ~kibic 2009-05-17 18:50:49

ciota kapota wypierdalaj z mławy

autor: ~mks 2009-05-18 10:16:56

avatar spokojnie jeszcze gramy z okeciem i siedlcami, oni tez graja jeszcze miedzy soba jeszcze jest szansa spokojnie jakwygramy wszystko to awansujemy tylko problem jest ze my gramy pape i to wszystko

autor: ~Kibic 2009-05-18 11:28:05

avatar Tat jest jeszcze szansa tylko trzeba wygrac wszyskie mecze 2 u siebie i Okecie Siedlce wyjazdy nawet na lidera

autor: ~mlawa fan 2009-05-21 20:24:21

avatar szansa? moim zdaniem nie ma sznasy! jak w sobotę w Ciechanowie wygra Tęcza to jest po nas.My żeby myśleć o czym kolwiek to musimy wygrać z Glinojeckiem i w siedlcach.Jak nie zrobimy 6 pkt w tych meczach to koniec !

Nabór