Wygrana z Przyszłością! :)

• autor: kiero88, 2009-04-11 18:22
Po jednym z lepszych spotkań w tej rundzie MKS Mława pokonał drużynę Przyszłości Włochy 2:0 (1:0).  Kibiców jak i piłkarzy cieszy fakt, że drużyna wygrała spotkanie. Relacja z meczu poniżej.
W drużynie widać było koncentrację przed tym spotkaniem. Wiedzieli, że aby zachować szanse na awans do III ligi nie mogą przegrać, a wręcz muszą wygrać. Od początku spotkania przewagę osiągnęli nasi gracze. Przewaga ta została udokumentowana zdobyczą w postaci bramki. Długie podanie ze od naszego pola karnego w stronę bramki przeciwnik, ten przedłuża głową do swojego bramkarza, który źle obliczył tor lotu piłki i w konsekwencji interweniował na linii pola karnego. Piłka odbita przez niego dotarła prosto pod nogi Mariusza Walczaka, który mając przed sobą tylko pustą bramkę nie zmarnował okazji i zdobył bramkę. Była to 10 min spotkania i 16 bramka "Kaki".  10 min po strzelonej bramce przez Mariusza, podczas jednego ze sprintów Mariusz odniósł kontuzję, która uniemożliwiła mu kontynuowanie gry. Prawdopodobnie Mariusz naciągnął mięsień dwugłowy uda. Bardzo dobre zawody rozgrywał Michał Michalak, który pewnie interweniował na przed polu. Pierwsza połowa po strzeleniu przez Mławian bramki nie stała na wysokim poziomie. Gra toczyła się głównie w środku pola. Pod koniec pierwszej połowy Piotr Falencki mógł zdobyć gola, ale jego lekki strzał pewnie złapał bramkarz z ekipy gości. Do przerwy wynik się nie zmienił.
Po przerwie nasz zespół podwyższył bardzo szybko prowadzenie. Po prawej stronie piłki otrzymuje Sieja, dogrywa do Falenckiego, który z "klepki" mu odgrywa. Sieja ma przed sobą tylko bramkarza, ale widzi lepiej ustawionego Głowackiego i popularny "Lary" bez najmniejszych problemów zdobywa bramkę. Po zdobyciu drugiej bramki MKS Mława cofnął się do obrony. Zawodny Przyszłości Włochy starali się za wszelką cenę zdobyć bramkę kontaktową. Nie udało im się to. Na przeszkodzi stanęła im obrona do spółki z Michalakiem. Raz tylko słupek uratował Mławian przed stratą bramki.
Ogólnie Mławianie zagrali dobre spotkanie, aczkolwiek widać, że drużyna ma potencjał i stać ich na jeszcze lepszą grę. Z tego miejsca chciałbym w imieniu Zarządu Klubu, Trenerów, Piłkarzy jak i własnym życzyć wszystkim Kibicom MKS Mława zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych.

Nabór