Statystyki drużyny

Aktualności

Derby dla Ciechanowa

• autor: grzech29, 2009-04-04 21:06
Kolejny niezbyt udany występ zanotowali gracze mławskiego MKS-u. W Ciechanowie przegrali 0:2, tracąc gole po strzałach Łukasza Sobczaka (9. minuta) i Patryka Tosika (75.). W końcówce meczu spotkanie zostało przerwane w 75. minucie, kiedy na murawę wbiegli ludzie w szalikach naszego klubu. Grę wznowiono dopiero po dwunastu minutach

Te wydarzenie podcięło zupełnie skrzydła naszej drużynie, która i tak nie sprawiała zbyt pozytwnego wrażenia. Stracona szybka bramka (po rzucie wolnym powstało w polu karnym mławian ogromne zamieszanie z czego skorzystał Sobczak) sprawiła, że runął zupełnie plan gry przyjęty przez meczem przez trenera Szymańskiego. Gospodarze cofnęli się na własną połową, gdzie czekali w spokoju na próby ataków wykonaniu naszych futbolistów.

Goście próbowali atakować, ale do przerwy nie zdołali doprowadzić do wyrównania.  Blisko szczęścia był zwłaszcza Sieja (toczący przez cały czas zacięte boje z pilnującym go Krzysztofem Butrynem), przymierzając precyzyjnie z rzutu wolnego. Futbolówka przeszła minimalnie tuż obok słupka. Swojego szesnastego gola w sezonie mógł także wbić Walczak, ale uderzył głową za słabo, żeby piłka mogła wpaść do siatki.

Po zmianie stron, Szymański postawił wszystko na jedną kartę, wprowadzając na boisko kolejnego ofensywnego gracza, Piotra Falenckiego. Ale zamiast wyrównania, miejscowi zawodnicy mogli zaliczyć kolejne trafienie.

Parę chwil po rozpoczęciu zmagań w drugiej odsłonie, Mariusz Mikłowski przestrzelił z paru metrów, natomiast parę chwil później Michał Michalak wygrał pojedynek z rezerwowym napastnikiem gospodarzy, Mariuszem Rembowskim

Ciechanowianie jednak nie rezygnowali i w 75. minucie dopięli swego. Patryk Tosik otrzymał dokładne podanie od jednego z kolegów i nie zmarnował okazji. Jego uderzenie wylądowało w długim rogu bramki.

Oto skład w którym wystąpiła Mława: Michalak – Palewski, Leszczyński, J. Rogowski, P. Rogowski, Gawęda (73. Petrykowski), Perka (60. Falencki), Brzozowski, Sieja, Głowacki, Walczak

W drużynie Ciechanowa, od pierwszej minuty wystąpili dwaj byli zawodnicy mławskiego MKS-u: Mariusz Mikłowski i Krzysztof Butryn. Natomiast w rolę szkoleniowców wcieli się Robert Romanowski (pierwszy trener, w przeszłości bramkarz naszego MKS-u) oraz Jerzy Maszteler (obecnie kordynator do spraw młodzieży w Ciechanowie - w przeszłości wprowadził biało-zielonych do II ligi)