Rezerwowi uratowali MKS w ostatnim kwadransie

• autor: grzech29, 2009-03-28 18:00

Nawet dobry finisz i zdobycie w ostatnim kwadransie dwóch goli nie mogło zmienić opinii o kolejnym występie mławskiego MKS-u. W drugim z rzędu starciu z niżej notowanym rywalem, podopieczni Krzysztofa Szymańskiego stracili punkty, nie wykorzystując szansy na zbliżenie się do ligowej czołówki.

O premierowej połowie nasi zawodnicy muszą jak najszybciej zapomnieć. To co zaprezentowali na boisku można określić słowami – „zły sen”. Mnóstwo strat, jednostajne tempo akcji, brak celnych dośrodkowań i strzałów (tylko dwa, ale oddane z dużej odległości) to ich grzechy główne. Wyraźnie brakowało lidera, który wziąłby na swoje barki ciężar gry. Predestynowany do tego Sławomir Sieja siedział na ławce rezerwowych.

Wydaje się, że w wyjściowym składzie zabrakło równowagi pomiędzy obroną a atakiem. Siedmiu zawodników o walorach wybitnie defensywnych było wpieranych zaledwie trójką futbolistów o zadaniach stricte ofensywnych.

To musiało się zemścić – w 37. minucie goście z Sokołowa Podlaskiego wyprowadzili szybką i niezwykle składną kontrę. Ostatecznie po wymianie kilku podań, Łukasz Damiętko znalazł się sam przed Michałem Michalakiem. Nasz bramkarz próbował skrócić kąt, ale napastnik rywali uderzył bardzo sprytnie. W efekcie, piłka minęła wyciągnięte ręce Michała i wylądowała w siatce.

Odmieniony zespół walczył do końca

Po przerwie trener Szymański postawił wszystko na jedną kartę. Wprowadził duet ofensywnych graczy, zdejmując m.in. defensywnego pomocnika. Sławomira Gołębiewskiego (potem poszedł jeszcze dalej, zdejmując z boiska obrońcę, Piotra Króla).

Jednak zanim te roszady przyniosły pożądane skutki, w 69. minucie doszło do kolejnego nieszczęścia (wcześniej z linii bramkowej wybił piłkę Jakub Rogowski). Krzysztof Osiecki stracił futbolówkę na środku boiska, co miało dla naszej ekipy fatalne skutki. Sokołowianie przenieśli ją szybko w pole karne MKS-u, a Robert Gręda przymierzył precyzyjnie i Michalak po raz drugi nie miał żadnych szans na skuteczną obronę.

Na szczęście, od tego momentu działy się już tylko dobre rzeczy dla gospodarzy. Szybko udało się wbić kontaktowe trafienie, po tym jak Artur Gawęda wywalczył rzut karny. Co prawda, uderzenie z jedenastu metrów Tomasza Leszczyńskiego wylądowało na słupku, ale w porę z dobitką zdążył Sieja.

Natomiast w 85. minucie mławianie doprowadzili do wyrównania. Bartosz Głowacki dopadł do wybitej zbyt krótko przez obrońców gości piłki i precyzyjnym uderzeniu z blisko 20 metrów pokonał zaskoczonego golkipera Podlasia.

MKS Mława - Podlasie Sokołów Podlaski 2:2 (0:1)

Bramki: Sławomir Sieja (73.) i Bartosz Głowacki (85.) dla MKS-u; Łukasz Damiętko (37.) i Robert Gręda (69.) dla Podlasia

Czerwona kartka: Krzysztof Osiecki (MKS - 88. minuta)

MKS Mława: Michalak - Drzewiecki, J. Rogowski, Leszczyński, Król (68. P. Rogowski) - Gawęda, Gołębiewski (46. Sieja), Osiecki, Perka, Falencki (46. Głowacki) - Walczak

Wkrótce więcej o meczu, pojawią się też zdjęcia

autor: ~soko 2009-03-31 12:44:42

avatar

Szkoda, że obie bramki dla Mławy podarowane przez sędziego. Pierwsza po karnym z kapelusza wielkiego jak meksykańskie sombrero, a druga po ewidentnym zagraniu ręką przy przyjęciu piłki. A tak gwoli ścisłości gole dla Podlasia zdobyli Łukasz Damętko i Radosław Gręda.

Bartek Głowacki podczas czytania