Porażka MKS II Mława z Żurominem

• autor: kiero88, 2009-03-21 21:59
Zespół MKS-u II Mława przegrał swoje spotkanie z drużyną Wkry Żuromin 3:5 (1:2). Poniżej relacja z meczu
Mecze z drużynami za miedzy zawsze obfitowały w ciekawe zdarzenia. Bramki, ostra, ale przepisowa gra, kartki. Nie inaczej było tym razem. Obydwie drużyny podchodziły do tego spotkania w bojowych nastrojach. Na rozpoczęcie rundy obie wygrały swoje spotkania. Początek spotkania to walka o opanowanie środka pola i strzelenie jak najszybciej bramki. Jako pierwsi uczynili to goście z Żuromina. W 17 min katastrofalny w konsekwencji błąd popełnił Damian Dąbkowski. 17-letni bramkarz MKS II Mława będąc nie atakowanym, próbował złapać spadającą z wysokości piłkę tzw. świecę jak się mówi w żargonie piłkarskim. Jednak źle się do tej interwencji ustawił, piłka wypadła mu z rąk, a zawodnikowi Wkry Żuromin, który stał 2 metry dalej nie pozostawało nic innego jak strzelenie bramki.  Odpowiedź gospodarzy była niemal natychmiastowa. W 21 min Sieja strzela z 30 m, bramkarz Wkry odbija piłkę przed siebie, a Krzysztof Deka zdobywa gola wyrównującego. W 30 min po raz drugi tego dnia nie popisał się bramkarz MKS II. Zawodnik gości oddaje delikatny strzał z 10 m na bramkę Dąbkowskiego, który w tej sytuacji w ogóle nie zareagował i przyglądał się jak piłka wpada do jego bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:2. Po przerwie MKS II chciał odrobić jak najszybciej straty. Mógł to już uczynić w 50min, ale wychodzącego na czystą pozycję sfaulował obrońca Wkry i sędzia tego spotkania pan Radosław Trochimiuk (sędzia 1 ligi) był zmuszony odesłać gracza gości do szatni. Wydawało się, że to jest idealna szansa na doprowadzenie do remisu. Niestety, po raz już trzeci tego dnia (i nie ostatni) Damian Dąbkowski popełnia katastrofalny błąd, który w konsekwencji kończy się utratą 3 bramki. Wybiegając z linii bramkowej złapał piłkę, ale nie wiedząc czemu (pozostanie to jego tajemnicą) wypuścił ją z rąk z czego chciał skorzystać napastnik Wkry. Damian sfaulował gracza Żuromin i otrzymał żółtą kartkę. Faul był w polu karnym. Karnego bez problemu na bramkę zamienił piłkarz Wkry Żuromin. Kilkanaście chwil później było 1:4. Jeden z obrońców MKS II nie zdołał przechwycić piłki i w sytuacji sam na sam z goalkeeperem Mławy napastnik Żuromina zdobywa 4 gola. Wydawało się, że to jest koniec spotkania. Wprowadzony po przerwie w 66 min Pietrzak dośrodkowuje piłkę z prawej strony w pole karne, piłka odbija się od głowy obrońcy, dopada do niej Deka i pięknym strzałem pokonał bramkarza przyjezdnych. MKS II Mława zwietrzył swoją szansę i poszedł za ciosem. W 78 min było 3:4 już. Do wybitej piłki z pola karnego dopadł Deka i strzelił swoją trzecią bramkę w tym meczu, tym samym ustrzelił hattricka. W 85 min doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Czerwoną kartkę za uderzenie  zawodnika gości otrzymał Łukasz Pietrzak. Jednak jak sam zawodnik przyznał: „Było to w ferworze walki i nie zamierzone. Kontakt był, ale to są stykowe sytuacje i nie można za takie coś od razu wyrzucać. Tym bardziej, że teatralnie zawodnik upadł. Chciałbym przeprosić z tego miejsca, że osłabiłem zespół”. MKS II Mława postawił wszystko na jedną kartkę i się odsłonił. Wykorzystała to drużyna Wkry. Po jednej z kontr Kamil Wróbel faulował zawodnika Wkry, który wychodził na czystą pozycję i sędzia tego spotkania R. Trochimiuk nie miał wyjścia i odesłał Kamila do szatni. Rzut wolny został zamieniony na bramkę. Trzeba również powiedzieć, że przy tej sytuacji po raz 4 nie popisał się Dąbkowski. Źle się ustawił i piłka wpadła w jego róg.
Tak więc drużyna Wkry Żuromin przy znacznej pomocy Damiana Dąbkowskiego wygrała 5:3 z MKS II Mława

MKS II Mława – Wkra Żuromin 3:5 (1:2)
Bramki: Krzysztof Deka (21., 66. i 78.) dla MKS-u II; Bogusław Kruk (43. i
90.), Łukasz Sych (17.), Łukasz Teodorczyk (56.) i Bartosz Żelazny (54.
– z rzutu karnego) dla Wkry
Czerwona kartka: Łukasz Pietrzak (85.) Kamil Wróbel (90); Zawodnik Wkry Żuromin - 50min

Skład
MKS II: Dąbkowski – Wacikowski (75. Smorągiewicz), Damięcki, Kuligowski,
Wróbel, Palewski (46. Butryn), Załoga, Galstjan, Harzyński (86.
Kołakowski), Sieja (46. Pietrzak),, K. Deka

autor: ~art.gaw2 2009-03-21 22:55:17

avatar a Łukasz P. co taki agresywny? :)

autor: kiero88 2009-03-21 22:55:54