Statystyki drużyny

Aktualności

Inauguracja na plus, Przasnysz ograny po raz drugi

• autor: Grzegorz Przybyłowski, 2009-03-18 12:51

Już drugi raz ligowy beniaminek z Przasnysza musiał przełknąć gorzką pigułkę w starciu z mławskim MKS-em. Jesienią na własnym boisku uległ 2:4, natomiast podczas sobotniej  inauguracji rundy rewanżowej, Mława zwyciężyła 3:1.

- Trochę się obawiam tego spotkania. Jak każda premiera, niesie ze sobą wiele niewiadomych.  Jednak jeśli marzy nam się coś więcej, to nie możemy się bać nikogo. Do każdego meczu musimy przystępować z wielką wolą zwycięstwa – podkreślał tuż przed sobotnim spotkaniem trener, Krzysztof Szymański.

Oczywiście, jak przystało na premierę, spotkaniu towarzyszyły spore nerwy. Pojawiały się najróżniejsze pytania: czy zespół dobrze przepracował okres przygotowawczy, jak wkomponują się w zespół nowi gracze oraz czy wypali system gry wpajany graczom w okresie zimowym (z jednym napastnikiem i pięcioma pomocnikami zamiast preferowanego dotychczas 4-4-2).

W 4. minucie wydawało się, że wszystkie tryby w MKS-ie pracują jak należy. Dokładne dośrodkowanie Krzysztofa Osieckiego wylądowało wprost pod nogami Mariusza Walczaka. Lider klasyfikacji czwartoligowych snajperów nie zdecydował się jednak na uderzenie, tylko zagrał piłkę wprost do nadbiegającego Sławomira Gołębiewskiego. Strzał po ziemi i po chwili doświadczony pomocnik utonął w ramionach kolegów.

Niestety, po zdobytym golu gospodarze za nadto uwierzyli w swoje możliwości. Zabawy na własnej części boiska kończyły się niepotrzebnymi stratami. Dwie z nich mogły mieć katastrofalne konsekwencje dla miejscowych futbolistów. Na szczęście mławski golkiper Michał Michalak dwukrotnie zatrzymał najlepszego strzelca przyjezdnej ekipy, Pawła Olszewskiego (notabene wychowanka klubu z Mławy).

Także druga połowa rozpoczęła się kapitalnie dla naszego zespołu. Walczak wykorzystał zawahanie przyjezdnych obrońców i strzałem zza linii pola karnego zaskoczył Błażeja Kokosińskiego.

Szybko jednak okazało się, że rywale nie rezygnują tak łatwo z walki o korzystny wynik. W 69. minucie przewaga mławian stopniała do jednego trafienia po tym, jak Dariusz Przebierała wpakował futbolówkę z dwóch metrów do siatki.

Przasnyszanie zwietrzyli swoją szansę i próbowali za wszelką cenę doprowadzić przynajmniej do remisu. W efekcie w końcówce zupełnie zapomnieli o obronie, co bardzo szybko się na nich zemściło. Rezerwowy tego dnia Bartek Głowacki popędził prawym skrzydłem, po czym zagrał piłkę wprost pod nogi Kamila Perki. Ten nie miał problemów z pokonaniem Kokosińskiego, ustalając tym samym końcowy rezultat starcia.