MKS "MŁAWIANKA" MŁAWA - strona oficjalna

Strona klubowa

MIASTO MŁAWA

AKADEMIA PIŁKARSKA

HYDRO-MAX

 

FABISIAK PRZEWOZY

Statystyki drużyny

Aktualności

Piąte miejsce w Nidzicy

  • autor: mlawiankamlawa, 2013-06-09 08:21

       W sobotę 08.06.2013 w Nidzicy odbył się turniej piłkarski dla chłopców z rocznika 2005 i młodsi. W turnieju tym wzięła udział nasza drużyna, złożona z chłopców trenujących u trenera Maćka Mostka i trenera Marcina Grabowskiego. Chłopcy w takim składzie zagrali po raz pierwszy i zajęli w turnieju bardzo wysokie 5 miejsce.

         Kilka słów o turnieju. W Nidzicy wystąpiło 8 drużyn. Mławianka trafiła do grupy Huraganem Morąg (III miejsce w turnieju), "Przyjaciele" Olsztyn (I miejsce w turnieju) oraz Drukarzem Warszawa. Pierwsze dwa mecze drużyna zagrała słabo, przestraszeni, bez walki i charakteru przegrywając odpowiednio 0:2 z Huraganem oraz 0:5 z drużyną "Przyjaciele" Olsztyn. Natomiast mecz z Drukarzem Warszawa pokazał jak wielkie możliwości tkwią w tej drużynie. Po pierwszej połowie przegrywali nasi chłopcy 0:1 ale już w drugiej połowie pokazali charakter, nie odstawiali nóg, nie bali się, walczyli do upadłego co zaowocowało zdobyciem dwóch bramek i sukcesem w tym meczu 2:1. Sukces ten dał wiarę chłopcom we własne umiejętności, w drużynie wreszcie zapanowała radość. Ostatecznie w grupie zajęliśmy III miejsce i w półfinałach pocieszenia zagraliśmy z drużyną Czereś Olsztyn prowadzoną przez byłego reprezentanta Polski Sylwestra Czereszewskiego. Wynik meczu nie pozostawił złudzeń kto był lepszy w tym meczu. Mławianka wygrała 7:1 !!! Zwycięstwo w tym meczu pozwoliło nam stanąć do walki o 5 miejsce w turnieju. Przeciwnikiem Mławianki po zwycięstwie w drugim półfinale pocieszenia została ponownie drużyna Drukarza Warszawa, która chciała zrewanżować się naszym chłopcom za porażkę w grupie. Mecz był bardzo trudny, przeciwnik postawił trudne warunki, walka toczyła się na całym boisku. Do ostatnich sekund Mławianka przegrywała 0:1. Wtedy to ładna, zespołowa akcja Mateusza Powązki, Olka Chrząszczeskiego oraz Wiktora Bryksa przyniosła Mławiance upragnionego gola. Ładnym strzałem popisał się Wiktor Bryks. Po tej bramce sędzia meczu zakończył spotkanie. Wynik meczu 1:1. Należy podkreślić tu, iż na bramkę zapracowała cała drużyna, która  walczyła do końca! Jednak to nie koniec dramaturgii. Po ostatnim gwizdku sędzia zarządził rzuty karne. Z naszej drużyny wytypowani do strzelania rzutów karnych zostali Adrian Jastrzębski, Kacper Hausman oraz Alan Nowakowski. Jedyną bramkę w tym pojedynku strzelił Kacper Hausman co dało nam zwycięstwo w tym meczu gdyż zawodnicy Drukarza nie strzelili żadnego karnego. Radości nie było końca po tak emocjonującym meczu, chłopcy byli szczęśliwi z osiągniętego wyniku a dla większości z nich był to pierwszy tak duży turniej.

       Wszystkim chłopcom oraz trenerowi Grabowskiego gratulujemy dobrego wyniku. Drużyna pokazała się z dobrej strony jednak musi cały czas mocno pracować aby doskonalić elementy wyszkolenia piłkarskiego. Potencjał rozwojowy w drużynie jest ogromny i tylko ciężką, systematyczną pracą można będzie osiągnąć sukces!!! 

 

PS: Najlepszym zawodnikiem w Naszej drużynie uznany został Adrian Jastrzębski - Gratulujemy popularnemu Adkowi !!!

 

GRUPA B Turnieju w Nidzicy rocznik 2005

MŁAWIANKA MŁAWA - HURAGAN MORĄG 0-2

PRZYJACIELE OLSZTYN - MŁAWIANKA MŁAWA 5-0

MŁAWIANKA MŁAWA - CZEREŚ SPORT OLSZTYN 7-1

Bramki : Kacper Hausman, Adrian Jastrzębski, Daniel Król, Marek Drozdowski, Olek Chrząszczewski,

Jakub Borkowski x2

DRUKARZ WARSZAWA - MŁAWIANKA MŁAWA 1-2

Bramki: Aleksander Olczak, Kacper Hausman

Mecz o piąte miejsce

DRUKARZ WARSZAWA - MŁAWIANKA MŁAWA 1-1 karne 0-1 (Kacper Hausman)

Bramka: Wiktor Bryks

 

Kadra MKS Mławianka Mława 2005

Nikodem Wasiłowski , Kacper Hausman, Marek Drozdowski, Adrian Jastrzębski, Daniel Król, Kamil Ostrowski, Wiktor Bryks, Olek Chrzaszczewski, Falkowski Aleksander, Kołomański Nikolas, Olczak Aleksander, Nowakowski Alan, Borkowski Jakub, Mateusz Powązka, Rymarski


 

SPONSOR STRATEGICZNY


 

Reklama

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

SPONSOR

Ostatnie spotkanie

MKS Mławianka MławaBug Wyszków
MKS Mławianka Mława 4:1 Bug Wyszków
2017-06-17, 17:00:00
     
oceny zawodników »

OFICJALNY PARTNER

                                                                

ZAWKRZEŃSKI SPORT

SPONSOR

 

Wyniki

Ostatnia kolejka 38
Pogoń Grodzisk Mazowiecki 5:0 KS Ożarowianka Ożarów Mazowiecki
Czarni Węgrów 1:5 Dolcan Ząbki
Tęcza Łyse 0:3 Unia Warszawa
Mazovia Mińsk Mazowiecki 3:1 MKS Przasnysz
MKS Mławianka Mława 4:1 Bug Wyszków
Podlasie Sokołów Podlaski 4:2 Ostrovia Ostrów Mazowiecki
Błękitni Raciąż 0:3 KS Łomianki
Pogoń II Siedlce 0:1 Hutnik Warszawa
Delta Słupno 3:3 Bzura Chodaków Sochaczew
Wisła II Płock 0:5 MKS Ciechanów

REKLAMA

Losowa galeria

MKS Mława - Okęcie Warszawa (s. 09-10 Grzegorz Przybyłowski)
Ładowanie...

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 13 gości

dzisiaj: 114, wczoraj: 688
ogółem: 4 398 395

statystyki szczegółowe