MKS "MŁAWIANKA" MŁAWA - strona oficjalna

Strona klubowa

MIASTO MŁAWA

AKADEMIA PIŁKARSKA

HYDRO-MAX

 

FABISIAK PRZEWOZY

Statystyki drużyny

Aktualności

Trener Mławianki na stażach w czołowych polskich klubach

  • autor: mlawiankamlawa, 2013-04-29 11:16

Kadra trenerska w naszym klubie dba nie tylko o rozwój młodych zawodników, ale też o doskonalenie swojego warsztatu. Trener Marcin Grabowski w dniach 15-21 kwietnia przebywał na stażu w klubie Arka Gdynia. W ciągu siedmiu dni szkoleniowiec z Mławy miał możliwość obejrzenia treningu pierwszego zespołu, występującego na co dzień w pierwszej lidze, a także zajęć i meczów zespołów dziecięcych oraz młodzieżowych klubu.

Po każdych zajęciach trener Grabowski miał możliwość rozmowy z prowadzącymi zajęcia szkoleniowcami, którzy wyjaśniali mu sposoby i dobór ćwiczeń na zajęciach.

Sam Marcin tak ocenia swój siedmiodniowy pobyt: - Tuż po przybyciu miałem możliwość obejrzenia meczu chłopców z rocznika 2001, pomiędzy Arką Gdynia U-12, a zespołem z Anglii Everton FC U-12. W oczy od razu rzucał się zdecydowanie wyższy poziom wyszkolenia techniczno-taktycznego, oraz przygotowanie motoryczne zawodników niż ten, który znam z naszych lig. Organizacja grup młodzieżowych w zespołach Arki jest zdecydowanie na wyższym poziomie niż u nas w Mławie. Po pierwsze infrastruktura do dyspozycji klubu są trzy boiska pełnowymiarowe ze sztuczną nawierzchnią w tym nowo wybudowany obiekt na Gdyńskim Witominie, tylko do dyspozycji zespołów Arki. Na zajęciach szczególny nacisk kładziono na podstawowe umiejętności techniczne, takie jak podania, przyjęcia piłki, drybling oraz przygotowanie motoryczne zawodników. Nad wszystkim czuwa cały sztab trenerów z trenerem koordynatorem na czele.

           Nadmienić należy , iż to nie pierwszy taki wyjazd trenera Grabowskiego, we wrześniu 2012 roku przebywał on również na stażu trenerskim w klubie Legia Warszawa gdzie mógł przyjrzeć się z bliska czołowemu klubowi Ekstraklasy oraz Akademii Piłkarskiej która z dużym zyskiem dla klubu szkoli młodych adeptów futbolu.

Opiekun grup dziecięcych oraz młodzieżowych w Mławiance nie ukrywa, że takie wyjazdy to świetna sprawa. - To przede wszystkim nawiązywanie kontaktów z trenerami prowadzącymi grupy młodzieżowe oraz działaczami. Staż był też okazją do podejrzenia trenerów pracujących w dużych klubach, a po każdych zajęciach mieli dla mnie czas na rozmowę o tym, jak pracują z dziećmi i młodzieżą oraz dlaczego wybrali właśnie takie metody treningu – podsumował swoje wyjazdy trener Marcin Grabowski.


 

SPONSOR STRATEGICZNY


 

Reklama

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

SPONSOR

Ostatnie spotkanie

MKS Mławianka MławaBug Wyszków
MKS Mławianka Mława 4:1 Bug Wyszków
2017-06-17, 17:00:00
     
oceny zawodników »

OFICJALNY PARTNER

                                                                

ZAWKRZEŃSKI SPORT

SPONSOR

 

Wyniki

Ostatnia kolejka 38
Pogoń Grodzisk Mazowiecki 5:0 KS Ożarowianka Ożarów Mazowiecki
Czarni Węgrów 1:5 Dolcan Ząbki
Tęcza Łyse 0:3 Unia Warszawa
Mazovia Mińsk Mazowiecki 3:1 MKS Przasnysz
MKS Mławianka Mława 4:1 Bug Wyszków
Podlasie Sokołów Podlaski 4:2 Ostrovia Ostrów Mazowiecki
Błękitni Raciąż 0:3 KS Łomianki
Pogoń II Siedlce 0:1 Hutnik Warszawa
Delta Słupno 3:3 Bzura Chodaków Sochaczew
Wisła II Płock 0:5 MKS Ciechanów

REKLAMA

Losowa galeria

Tęcza Płońsk - MKS Mława (s. 09-10 Grzegorz Przybyłowski)
Ładowanie...

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 15 gości

dzisiaj: 488, wczoraj: 688
ogółem: 4 398 769

statystyki szczegółowe