Podsumowanie IV ligi

• autor: mlawiankamlawa, 2012-12-07 15:07
    Władze klubu dołożyły wszelkich starań, by drużyna mogła dobrze przygotować się do nowego sezonu i walczyć o awans do III ligi. W przyszłym roku Mławianka obchodzić będzie 90 lecie, awans byłby miłym prezentem.

Wiktora Pełkowskiego na stanowisku szkoleniowca zmienił Adam Kuligowski. Były poczynione wzmocnienia, do zespołu dołączyli Sebastian Łukaszewski i Marcin Tomczak ze Startu Działdowo, wrócił Dominik Lemanek (ostatnio Bałtyk Gdynia). Z zespołem trenowało kilku młodych obiecujących juniorów. Personalnie zespół był przygotowany na podjęcie walki o awans. Wszystkie przygotowania, mecze kontrolne potwierdziły, że praca idzie w dobrym kierunku. Potwierdziły też pierwsze wygrane cztery mecze. Od nieoczekiwanej przegranej na własnym boisku z Ostrovią w zespole zaczęło coś szwankować. Kontuzja Rafała Brzozowskiego wymusiła przestawienia niektórych zawodników na inne pozycje. Kolejne przegrane mecze z Łomiankami, rezerwami Wisły Płock i Huraganem Wołomin. W ostatnich czterech kolejkach zdobyliśmy dwa punkty. Z drugiego miejsca wylądowaliśmy na dziewiątym. Miejsce w tabeli na pewno nie jest odzwierciedleniem możliwości naszego zespołu. Ale niestety liczy się wynik na boisku. - Porażek nie da się uniknąć, porażka jest drogą do sukcesu, jest wyzwaniem a nie zagrożeniem. Dowiesz się więcej o sobie po porażce a nie po sukcesie. Czeka nas wiele pracy w okresie przygotowawczym do rundy rewanżowej żeby powalczyć o lepsze miejsce w tabeli- podsumowuje Adam Kuligowski, trener zespołu. W tym tygodniu przeprowadzone zostaną indywidualne rozmowy ze wszystkimi zawodnikami. Treningi wznowione zostaną 14 stycznia 2013r.

Żródło KurierMławski.

MKS Mława - Motor Lubawa (sparing, GP)