Statystyki drużyny

Aktualności

Puchar nie dla nas

• autor: mlawiankamlawa, 2012-11-18 12:55

Gorzką pigułkę musieli przełknąć piłkarze Mławianki po zakończeniu finału okręgowego pucharu Ciechanowsko – Ostrołęckiego Związku Piłki Nożnej. Nasz zespół po rzutach karnych przegrał w Nasielsku ze Żbikiem. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2.

Choć finałowe spotkanie było rozgrywane na obiekcie lidera rozgrywek Ligi Okręgowej, to zdecydowanym faworytem była Mławianka. Już pierwsze minuty pokazały, że gospodarze to nie będzie łatwy rywal. W 4 minucie w polu karnym faulował Rafał Brzozowski, a strzał z rzutu karnego dał prowadzenie Żbikowi. W 11 minucie było 2:0. Uderzenie z dystansu Michał Michalak zdołał sparować, jednak wprost pod nogi zawodnika drużyny przeciwnej, który strzelił do siatki. Szybkie ciosy jakie zadali miejscowi naszemu zespołowi podziałały na podopiecznych Adama Kuligowskiego jak zimny prysznic. Odpowiedź Mławianki nadeszła w 16 minucie. Po dośrodkowaniu Mariusza Walczaka z bliska do siatki trafił Piotr Melchinkiewicz. Swoją szansę w pierwszej części miał również Marcin Tomczak, ale jego uderzenie z dystansu obronił bramkarz.

Pechowe karne

Po zmianie stron przewaga “biało- zielonych” uwidoczniła się jeszcze bardziej. Największe zagrożenie gospodarze stwarzali po stałych fragmentach gry. Po jednym z nich, naszą ekipę od straty bramki uratowała poprzeczka. Zwieńczeniem przewagi jaką posiadała Mławianka był gol wyrównujący w 73 minucie. Lewą stroną akcję przeprowadził Jakub Kasprzak, który dograł piłkę wzdłuż linii bramkowej wprost na nogę Walczaka. Nasz napastnik z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki. W samej końcówce kropkę nad “i” mógł postawić Melchinkiewicz. Najskuteczniejszy gracz MKS-u w rundzie jesiennej nie wykorzystał jedenastki, trafiając w słupek. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem i sędzia zarządził konkurs rzutów karnych. Te lepiej egzekwowali miejscowi i wygrali 5:4. W naszym zespole pechowcami okazali się Szymon Masiak, Sebastian Łukaszewski i Jakub Kasprzak.

Drużyna Żbiku Nasielsk awansowała do kolejnego szczebla rozgrywek pucharowych na Mazowszu.

Żbik Nasielsk – Mławianka Mława 2:2 (2:1)

Mławianka: Michalak – Masiak, Drzewiecki, Brzozowski, Harzyński, Kasprzak, H. Lemanek (65′ Karpiński), Łukaszewski, Tomczak, Melchinkiewicz, Walczak

Żródło: StrefaMlawy