• autor: mlawiankamlawa, 2012-05-04 07:25

Korona Szydłowo - MKS Mławianka Mława 1-0

Bramka: Łukasz Kosiorek 41"

Mławianka: Wiśniewski, Król, Drzewiecki, Jakubowski(Graczyk), Brzozowski, Masiak, Rogowski P., Gawęda, Dziubiński(Gortad),Walczak, Melchinkiewicz

W 26 kolejce IV ligi Korona Szydłowo pokonała w derbach powiatu mławskiego Mławiankę Mława 1:0.

Gola na wagę bardzo cennych trzech punktów zdobył w 41 minucie (tak jak w ostatnim meczu) Łukasz Kosiorek, który wykończył świetnym technicznym strzałem swoją akcję. Licznie zebrani kibice na obiekcie w Szydłowie mogli zobaczyć dwie różne połowy.

Pierwsza pod lekkie dyktando Szydłowian, którzy mogli strzelić więcej niż ta jedną bramkę. Kilka minut przed trafieniem identyczna akcję zrobił Paweł Podlewski, który uderzył na siłę i posła piłką ponad poprzeczką.
Druga połowa to bardzo groźne akcję Mławianki. Po jeden z sam na sam z Przemkiem Węgierskim znalazł się najlepszy strzelec drużyny z Mławy Mariusz Walczak, lecz jego strzał wybronił nasz golkiper. W końcowych minutach spotkania zagotował się pod naszą bramką. Po uderzeniu piłka zmierzała do siatki lecz w ostatniej chwili zmieniła lot i trafiła w słupek. Nasi obrońcy dwa razy wybijali futbolówkę, a ona wracała jak bumerang. Przy kolejnej akcji także dopisało nam szczęscie. Wrzucona w pole karne piłkę źle obliczył Krzysiek Kłos. Ta spadła pod nogi napastnika gości, który miał przed sobą tylko „Pegiego”. W ostatniej chwili strzał zablokował Artur Cybulski. W końcowych minutach Koronie udało się wyprowadzić groźną kontrę lecz strzał Marcina Rosochy minął poprzeczkę.

Żródło: Korona Szydłowo