Statystyki drużyny

Aktualności

AMATOR MASZEWO - MŁAWIANKA MŁAWA 1-3

• autor: kiero88, 2011-08-27 14:43

Beniaminek IV ligi Amator Maszewo przegrał na własnym boisku z Mławianką Mława 1-3. Dwie bramki zdobył Mariusz Walczak, jedną po strzale z rzutu karnego Rafał Brzozowski.

więcej w rozwinięciu.

Stadion, o ile można w ogóle tak nazwać obiekt mieszczący się przy szkole w Maszewie (chyba Maszewo Duże) nie przypomina miejsca, gdzie IV ligowe drużyny mogą grać mecze. Owszem, ktoś zaraz powie: jest boisko, są szatnie, są trybuny... Widać, że obiekt przystosowany jest do minimum minimum wymogów IV Ligi. Szatnie w szkole, trybuny na 200 miejsc... (podobno drugie tyle jest zamówionych i mają zostać postawione w najbliższym czasie). Jednak nie o to przecież chodzi. Boisko trzeba przyznać, że małe, ale równe i trawiaste. Drużyny nie mogły narzekać na nierówności.

Obydwie drużyny musiały rozgrywać to spotkanie przy bardzo dużym natężeniu słonecznym oraz wysokiej temperaturze. Temperatura: 32 stopnie C.

Szybciej do bardzo wysokiego skwaru przystosowali się nasi zawodnicy.

1' - Rozpoczyna nasz zespół;
1' - Rudyk faulowany, jest 32 sekunda spotkania.To pierwszy faul w meczu;
1' - Sieja dośrodkowuje w pole karne, ale niecelnie;
6' - Gra toczy się głównie w środku pola, lekka optyczna przewaga Mławianki;
7' - Dośrodkowanie z prawej strony przez Piotra Króla, ale bardzo niedokładne;
9' - Kolejny faul na Rudyku. Jednak i tym razem bez zagrożenia po wykonaniu rzutu wolnego;
11' - Pierwsze groźniejsze, ofensywne wejście Rutka i od razu faul; Dośrodkowanie Sieji z wolnego, bramkarz mija się z piłką, ale obrońcy wybijają piłkę;
13' - Ależ okazja dla naszego zespołu! Sieja uderza z 25 m, piłka odbija się od jednego z obrońców i spada pod nogi Walczaka, ten przyjmuje, uderza, ale piłka minimalnie obok słupka przelatuje... Mogło być już 1:0 dla naszej ekipy...;
14' - Brzozowski wślizgiem uprzedza napastnika gospodarzy;
15' - Dwójkowa akcja Harzyk - Sorek, ale piłka po strzale tego drugie odbita została na rzut rożny. Dośrodkowanie z niego bez zagrożenia;
17' - Drużyna Amatora Maszewo mogła objąć prowadzenie... z 18 m na strzał z pierwszej piłki zdecydował się jeden z zawodników gospodarzy, piłka odchodząca od bramki Michalaka uderzyła w słupek. Gdyby leciała w światło bramki to byśmy przegrywali... mamy wiele szczęścia!;
18' - 1:0 dla Mławianki!!! Rudyk 19'- Kaka, podanie tego pierwszego na wolne pole i Walczak bez najmniejszym problemów plasowanym strzałem po ziemi zdobywa swoją pierwszą bramkę w sezonie 2011 / 2012!;
19' - Wszyscy zawodnicy Mławianki zadedykowali tę bramkę Harzyńskiemu, któremu w tygodniu urodziła się córka, była "kołyska" :-);
20' - Powinno być 2:0! Akcja naszych pomocników Gawęda - Sieja, Sorek wychodzi na dobrą pozycję, uderza, ale piłka minimalnie obok słupka;
21' - Rzut rożny dla naszej ekipy;
21' - Sieja dośrodkowuje, Rogowski Piotr strzela głową, ale nad bramką;
25' - Piotr Król przecina groźne podanie. Gdyby tego nie zrobił lewy pomocnik gości miałby świetną okazję do zdobycia gola;
26' - Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy;
26' - Dośrodkowanie w pole karne, lekki strzał z głowy zawodnika Maszewa, ale Michalak bez problemów broni;
28' - Gawęda miał kolejną okazję do zdobycia gola... Wymiana podań na linii Sieja - Kaka, podanie do Sorka, a ten mija zwodem obrońcę, ale zamiast strzelać chce minąć kolejnego obrońcę. Kiedy już zdecydował się na strzał, to trafił obrońcę w uda i piłka została wybita po za pole karne. Spóźniona decyzja o strzale Artura;
30' - Walczak z ok 25m, ale obok bramki;
31' - Rudyk kopiuje wyczyn swojego kolegi z ataku i również obok bramki strzela z ok 20 m;
32' - Michalak na 7 m nokautuje... Brzozowskiego. Rafałowi jednak nic nie jest, ale konieczna była interwencja masażysty;
35' - Faulowany Walczak na stronie Gawędy. Rzut wolny z odległości około 25 - 30 m;
36' - Dośrodkowanie Sieji, Gawęda przecina dośrodkowanie, bramkarz odbija piłkę, dopada do niej Rogowski Jakub i strzela gola. Jednak w momencie oddawania strzału przez Gawędę, Kuba był na spalonym i arbiter tego spotkania pan Magdziak z Wydziału Sędziowskiego Warszawa słusznie uznał po sygnalizacji arbitra bocznego, że był spalony;
38' - Rogowski Piotr faulem taktycznym powstrzymuje kontrę Amatora;
39' - 1:1!... Dośrodkowanie z wolnego na 16m, piłka wybita na 20m, a tam do niej dopada Gapiński i strzałem z pierwszej piłki umieszcza piłkę w siatce naszej bramki.
43' - Po jednym ze starć w polu karnym gospodarzy leży zawodnik gospodarzy. Chyba nie dokończy tego spotkania;
44' - Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy: Kopaczewski schodzi a w jego miejsce Sochalewski;
45' - Bezsensowne zachowanie Rudyka. Za niesportowe zachowanie otrzymuje żółtą kartkę.
45' - Sędzia dolicza 1 min do pierwszej połowy;
45+1' - Koniec pierwszej połowy. Byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą, częściej przy piłce, mającą okazję. Jednak jak brzmi stare piłkarskie porzekadło "Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić..." i tak było w naszym przypadku.

Podczas przerwy intensywnie rozgrzewali się Mateusz Piotrowski oraz Piotr Melchinkiewicz.

46' - Dwie zmiany w naszym zespole. Boisko opuścili Rudyk oraz Król. W ich miejsce awizowani wcześniej Melek i Meme.
48' - Gospodarzy w drugiej połowie zaczęli z większym animuszem, niż w pierwszej. Strzał z 17 m, ale Michalak na posterunku;
52' - Żółta kartka dla Piotra Rogowskiego za faul;
55' - Dośrodkowanie Harzyńskiego z lewej strony, Melek z 5m strzela, ale prosto w bramkarza. Nawet gdyby piłka wpadła do bramki, to sędzia by jej nie uznał, gdyż był spalony;
57' - Po faulu na Walczaku, zawodnik gospodarzy grający z nr 6 otrzymuje żółtą kartkę;
60' - Harzyński z 18 m, ale piłka ociera się o jednego z obrońców i wychodzi na rzut rożny;
61' - Dośrodkowuje Sieja, piłka wybijana, ale wraca do niego. Ten z pierwszej piłki wrzuca, ale wychodzi z tego strzał i piłka minimalnie nad bramką przelatuje;
63' - CO ZA AKCJA! CO ZA BRAMKA WALCZAKA!!! STADIONY ŚWIATA!! Piotrowski na prawko do Sieji, ten dośrodkowuje do niepilnowanego Walczaka, który strzałem nożycami (bramka a la Wayne Rooney w meczu z Manchesterem City) zdobywa gola na 2:1!! Ręce aż się same składały do oklasków!! PIĘKNA BRAMKA! 2:1!!
66' - Kontra naszego zespołu, podanie do Melka, akcja 3:2, ten zagrywa do Kaki, mija obrońcę, który fauluje go i sędzia pan Magdziak słusznie wskazuje na punkt oddalony o 11m od bramki! Rzut karny dla naszego zespołu!
67' - Brzozowski pewnie wykorzystuje rzut karny! 3:1 dla naszego zespołu!!

67' - Schodzi Rutkowski, wchodzi Galstyan;
71' - Nasza drużyna wyraźnie zwolniła tempo gry, natomiast gospodarze nie mają pomysłu na skonstruowanie groźnej akcji pod naszą bramką...
74' - Sieja z 16 m, minimalnie niecelnie;
75' - Żółta kartka dla zawodnika z nr 16 w drużynie gospodarzy. Sławek Sieja stanie przed szansą strzelenia gola z rzutu wolnego;
76' - POPRZECZKA po strzele Sieji! Gdyby piłka leciała w światło bramki byłby gol;
79' - Dziubiński za Gawędę;
83' - Akcja pomiędzy Melkiem a Harzyńskim. Harzyk strzela z prawej nogi, ale obok bramki;
87' - Michalak do Sieji, ten do Dziuby, który następnie podaje do Kaki. Efekt? Walczak faulowany;
88' - Dziuba tradycyjnie już strzel za 30m, ale słabiutki strzał tym razem;
89' - Hans blokuje strzał, piłkę przejmuje Galstyan, ale jego podanie do Walczaka jest niecelne;
90' - Pan Magdziak dolicza 3 minuty;
91' - Kuriozalna sytuacja: Michalak nie mógł wznowić gry, gdyż na boisku pojawił się pies. Jednak Michał dzielnie dał sobie z nim radę i zniósł go z boiska :-)
92' - Kuba Rogowski fauluje z boku pola karnego. Dośrodkowanie na 6m, a tam niepilnowany gracz Amatora uderza z głowy, jednak obok bramki Michalaka;
93' - Sędzia kończy spotkanie! Amator Maszewo 1:3 MKS MŁAWIANKA MŁAWA!

Nasza drużyna zagrała najlepsze spotkanie w tej rundzie. Byliśmy lepsi o klasę od rywala, który pod każdym względem ustępował nam. Widać był zaangażowanie, determinację oraz wolę zwycięstwa. Jeśli będziemy grali z każdym rywalem, tak jak dzisiaj to możemy być spokojni o przebieg spotkania.

Teraz czeka nas pauza w 4 kolejce. Spotkania rozegrane zostaną w środę, więc nasza drużyna nie będzie miała przestoju. W sobotę o godzinie 17:00 MKS Mławianka Mława podejmie na swoim stadionie drużynę Bugu Wyszków.