Turniej Mławianka Cup

EDYCJA 2013

Przez dwa dni, 15 i 16 czerwca w Mławie rozgrywany był Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Mławianka Cup dla chłopców z rocznika 2002. W imprezie wzięło udział 10 drużyn, a zwyciężyła Olimpia Grudziądz.

Turniej był pierwszym akcentem obchodów 90-lecia klubu Mławianka Mława. Zanim przystąpiono do rozgrywki pamiątkową statuetkę odebrała żona zmarłego w ubiegłym roku Jerzego Masztalera, pod którego wodzą mławski zespół odniósł największy sukces w historii, czyli awansował do drugiej ligi. Następnie rozpoczęły się rozgrywki grupowe.W grupie pierwszej od pierwszego spotkania prym wiedli gracze gdyńskiej Arki. Zawodnicy z Pomorza z kompletem punktów awansowali do półfinałów. Na drugiej pozycji grupę ukończyli podopieczni Andrzeja Karpińskiego z Mławianki. Kolejne miejsca zajęły Korona Ostrołęka, Stomil Olsztyn i Santos Gdańsk. O wiele ciekawiej przebiegła rywalizacja w drugiej grupie. Drużyny Olimpii Grudziądz, Sparty Brodnica i Don Bosco Ostróda miały na koniec po dziewięć punktów i o kolejności decydowała mała tabela. W niej najgorszy bilans mieli brodniczanie, którzy wyprzedzili Akademię Piłkarską Talent Białystok i Płońską Akademię Futbolu.

Niedzielne rozstrzygnięcia

Drugiego dnia po zakończeniu fazy grupowej, rozegrano mecze o miejsca. Gdański Santos w spotkaniu o dziewiątą pozycję wygrał 6:0 z zespołem z Płońska. Siódmą lokatę dzięki wygranej 4:2 nad Talentem Białystok zajęli piłkarze Stomilu Olsztyn. Korona Ostrołęka dopiero w rzutach karnych pokonała Spartę Brodnica i uplasowała się na piątym miejscu. Mecze półfinałowe miały bardzo zacięty przebieg. W starciu Mławianki z Don Bosco Ostróda o zwycięstwie tych ostatnich zadecydował jeden gol. Jeszcze więcej emocji dostarczył pojedynek Olimpii Grudziądz z Arką Gdynia. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Rzuty karne lepiej egzekwowali podopieczni Łukasza Kozłowskiego z Grudziądza. Gdynianie pecha w rzutach karnych mieli również w potyczce o trzecią lokatę z Mławianką. Tu również po 40 minutach był wynik 1:1, a gola dla mławian strzelił Oskar Karwiński. W wielkim finale turnieju Mławianka Cup ekipy Olimpii i Don Bosco stworzyły świetne widowisko zakończone remisem 3:3. Zaprawieni w strzelaniu jedenastek grudziądzanie wygrali 3:2. Główne trofeum młodym zawodnikom z Grudziądza wręczył Maciej Rogalski, wychowanek Mławianki, grający obecnie w barwach I-ligowej Olimpii.

Indywidualne wyróżnienia

Organizatorzy nie zapomnieli również uhonorować najlepszych piłkarzy turnieju. Jakub Król z Arki zgarnął nagrodę dla najlepszego golkipera, a Dominik Benecki dla MVP zawodów. Koronę króla strzelców zdobył autor 9 goli dla Olimpii Grudziądz, Szymon Moskwa.

Wyniki grupa I

Mławianka Mława – Korona Ostrołęka 3:2 (Dominik Benecki 2, Jakub Tworek), Santos Gdańsk – Stomil Olsztyn 1:2, Arka Gdynia – Mławianka Mława 8:1, Korona Ostrołęka – Santos Gdańsk 3:2, Santos Gdańsk – Arka Gdynia 1:7, Stomil Olsztyn – Korona Ostrołęka 2:3, Mławianka Mława – Santos Gdańsk 5:0 (Dominik Benecki 3, Jakub Tworek, Kacper Sieczka), Arka Gdynia – Stomil Olsztyn 2:1, Stomil Olsztyn – Mławianka Mława 0:1 (Kamil Kacprzak), Korona Ostrołęka – Arka Gdynia 1:4.

Tabela

Lp. Zespół RM Pkt BZ BS
1. Arka Gdynia 4 12 21 4
2. Mławianka Mława 4 9 10 10
3. Korona Ostrołęka 4 6 9 11
4. Stomil Olsztyn 4 3 5 7
5. Santos Gdańśk 4 0 4 17

Wyniki grupa II

Talent Białystok – Don Bosco Ostróda 3:5, Sparta Brodnica – Olimpia Grudziądz 0:4, P.A.F. Płońsk – Talent Białystok 0:3, Don Bosco Ostróda – Sparta Brodnica 0:3, Sparta Brodnica – P.A.F. Płońsk 11:0, Don Bosco Ostróda – Olimpia Grudziądz 4:0, Talent Białystok – Sparta Brodnica 0:2, P.A.F. Płońsk – Olimpia Grudziądz 0:5, Olimpia Grudziądz – Talent Białystok 3:0, Don Bosco Ostróda – P.A.F. Płońsk 7:0.

Tabela

Lp. Zespół RM Pkt BZ BS
1. Don Bosco Ostróda 4 9 16 6
2. Olimpia Grudziądz 4 9 12 4
3. Sparta Brodnica 4 9 16 4
4. Talent Białystok 4 3 6 8
5. P.A.F. Płońsk 4 0 0 26

Końcowa kolejność Mławianka Cup

1. Olimpia Grudziądz, 2. Don Bosco Ostróda, 3. Mławianka Mława, 4. Arka Gdynia, 5. Korona Ostrołęka, 6. Sparta Brodnica, 7. Stomil Olsztyn, 8. Talent Białystok, 9. Santos Gdańsk, 10. P.A.F. Płońsk.

MKS Mławianka MławaKS Ożarowianka Ożarów Mazowiecki
MKS Mławianka Mława   KS Ożarowianka Ożarów Mazowiecki
2017-05-27, 17:00:00

Statystyki przedmeczowe »